Chcesz realizować kontrakty budowlane za granicą?

Aktualności

Co trzeba wiedzieć o mieszkaniach do wynajęcia?

25.07.2011

Okres najmu

Mieszkania są wynajmowane najczęściej na okres 1 tygodnia (lub jego wielokrotność) lub na okres 1 miesiąca (lub jego wielokrotność).

 
Kontrakt najmu
W większości przypadków, przed przyjazdem do mieszkania, konieczne jest podpisanie kontraktu najmu.
 
Cena
Przeciętna cena za tygodniowy najem mieszkania dla 4 osób oscyluje w granicach 300 do 400 € w zależności od tego czy mamy do czynienia z zakwaterowaniem w sezonie wakacyjnym czy też poza sezonem. Cena jest odpowiednio niższa lub wyższa w zależności od liczby pracowników.
 
Najczęściej koszt mediów jest wliczony w cenę. Jeśli nie, do ceny najmu należy doliczyć opłaty licznikowe w wysokości ok. 40€ tygodniowo w sezonie letnim, a w sezonie zimowym ok. 100€ tygodniowo.
 
Kaucja
W większości przypadków właściciele wymagają wpłacenia zwrotnej kaucji, której wysokość waha się w przedziale od 100€ do 300€ (w przypadku większej liczby osób może dochodzić nawet do 500€.)Kaucja zostaje zwrócona w całości jeśli właściciel nie stwierdzi żadnych szkód lub zniszczeń.
 
Forma płatności
Forma płatności zależy od konkretnego właściciela mieszkania, natomiast zawsze jest to płatność z góry. Najczęściej płatności dokonuje się przelewem wprost na konto właściciela (dane do przelewu zostają Państwu przesłane mailowo) lub też gotówką w dniu przyjazdu do mieszkania. W przypadku płatności gotówką należy zadbać o pokwitowanie wpłaty.
 
Odległość od miejsca budowy
Generalnie staramy się aby mieszkania znajdowały się jak najbliżej miejsca budowy. Przeciętnie jest to ok. 30 km jednak w niektórych przypadkach odległość od miejsca budowy może dochodzić do 50km.
 
Sprzątanie mieszkania
  • Pracownicy są zobowiązani do utrzymania czystości w miejscu zakwaterowania i do dbania o wyposażenie mieszkania.
  • Pracownicy są zobowiązani do pozostawienia mieszkania w takim stanie w jakim je zastali.
  • W większości przypadków właściciele wymagają jednak uiszczenia opłaty za końcowe sprzątanie mieszkania.
  • Cena za 1h sprzątania waha się w granicach 25-30€/h i najczęściej zostaje ona potrącona z kaucji (zazwyczaj jest to koszt 3 godzin).
 
Pościel
Zapewnienie pościeli dla pracowników zależy od konkretnego właściciela mieszkania. Zdarza się, że jest ona zapewniona bez dodatkowych opłat, w niektórych przypadkach jednak trzeba doliczyć dodatkowo ok. 15€ od kompletu pościeli lub też zabrać pościel własną o czym pracownicy zostaną odpowiednio wcześniej poinformowani.
 
Wyposażenie mieszkania
W trosce o komfort pracowników wynajmujemy mieszkania w pełni wyposażone, z reguły w każdym mieszkaniu znajduje się kuchnia lub aneks kuchenny istnieje więc możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków. W mieszkaniu jest również pralka, lodówka, kuchenka, kuchenka mikrofalowa, telewizor. Jeżeli brak jest któregoś elementu wyposażenia pracownicy zostaną o tym wcześniej poinformowani.
 
Alternatywa wobec mieszkań
Alternatywę wobec mieszkań stanowią tzw. „pokoje gościnne” lub hotele. Ich cena waha się w granicach od 65€ do 120€ za dobę za 1 pokój bez wliczonego śniadania. Proszę pamiętać, że w tego typu hotelach i pokojach gościnnych nie ma możliwości samodzielnego przygotowania posiłków. Takie zakwaterowanie jest wykorzystywane w wyjątkowych przypadkach.
 
KFE Holding Sp. z o.o ul.Czerniakowska 71 00-718 Warszawa
Copyright © KomFort 2016
Realizacja: Ideo powered by Edito CMS