Chcesz realizować kontrakty budowlane za granicą?

Aktualności

Trwa nabór do Branżowego Programu Promocji

16.10.2013 

Trwa nabór do Branżowego Programu Promocji

Branżowy Program Promocji polskiej stolarki budowlanej został opracowany przez Ministerstwo Gospodarki we współpracy z polskimi ekspertami, a jego realizatorem jest Konsorcjum POLSKIE OKNA I DRZWI, ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku oraz ELTAR.

 

Przedsiębiorstwo będące uczestnikiem programu może uzyskać wsparcie na udział w wydarzeniach promujących polską gospodarkę na rynkach zagranicznych: niemieckim, włoskim, francuskim, czeskim oraz szwedzkim. Na ten cel przeznaczono środki w wysokości ok. 2,5 mln zł. Działania przewidziane w projekcie mają pomóc w wykreowaniu polskich, solidnych marek, które będą rozpoznawalne za granicą i kojarzone z krajem pochodzenia. Promowane mają być zarówno konkretne produkty i firmy, jak również branża stolarki okiennej i drzwiowej jako całość.


Firmy uczestniczące w Programie wezmą udział m.in. w:

 • targach międzynarodowych: 2013 - Made Expo W Mediolanie i BATIMAT w Paryżu, 2014 - Fensterbau Frontale w Norymberdze i Made Expo w Mediolanie, 2015 - BAU w Monachium,
 • targach krajowych: 2015 - BUDMA w Poznaniu,
 • szkoleniach dla działów eksportowych,
 • misjach gospodarczych do Szwecji (kwiecień 2014) i Francji (listopad 2014) - dotychczas zrealizowano już misje do Niemiec, Czech i Włoch.
   

Ponadto, w ramach BPP zrealizowano m.in. film reklamowy dotyczący branży polskiej stolarki okiennej i drzwiowej, konferencje, szkolenia dla działów eksportowych polskich firm. Przygotowano też: materiały reklamowe (ulotki, kampanie reklamowe w prasie i na branżowych portalach internetowych), materiały wizerunkowe (katalogi, newslettery, gadżety). Duży nacisk realizatorzy programu położyli też na kontakt z dziennikarzami branżowymi z krajów Unii Europejskiej.


Niektóre działania w ramach programu są bezkosztowe dla przedsiębiorców (materiały informacyjno-promocyjne, wizyty dziennikarzy, kampanie reklamowe, seminaria branżowe za granicą itp.), na pozostałe otrzymują 75% dofinansowania (udział w targach zagranicznych i krajowych oraz w misjach gospodarczych, szkolenia dla przedsiębiorców itp.).


Zasady otrzymania dofinansowania:

 • przedsiębiorca ma obowiązek uczestniczenia w 50% działań zrealizowanych za pośrednictwem Realizatora Programu,
 • pomoc de minimis otrzymana w przeciągu ostatnich 3 lat nie może przekroczyć równowartości EUR 200.000,00,
 • nabór wniosków prowadzony jest przez Ministerstwo Gospodarki w trybie konkursu otwartego i trwa do wykorzystania środków przewidzianych na dofinansowanie branży stolarki okiennej i drzwiowej,
 • po złożeniu i rozpatrzeniu wniosku firma uczestnicząca w Programie podpisuje umowę z Ministerstwem Gospodarki na wybrane przez siebie działania,
 • firma pokrywa 100% kosztów uczestnictwa w każdym z wybranych działań i po każdym z nich, na podstawie złożonego rozliczenia, otrzymuje zwrot 75% kosztów udziału.

   
Firmy zainteresowane udziałem w III edycji Programu mogą zgłaszać się do 31 października 2013 r.

 

 

Chciałbyś wykonywać prace budowlane za granicą i jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy? Przejrzyj aktualne oferty budowlane lub skontaktuj się z nami! Ty też możesz legalnie realizować ciekawe kontrakty!
 

 

KFE Holding Sp. z o.o ul.Czerniakowska 71 00-718 Warszawa
Copyright © KomFort 2016
Realizacja: Ideo powered by Edito CMS